W języku mody

Centrum Kształcenia Językowego „The Point” już po raz drugi zaangażowało się w akcję promocyjną młodych talentów, uczestników konkursu Cracow Fashion Awards.

Konkurs organizowany przez Szkołę Artystycznego Projektowania Ubioru odbywa się nieprzerwanie od szesnastu lat. Ponieważ język mody to swoisty kod, którym porozumiewają się na całym świecie zwłaszcza ludzie młodzi, The Point postanowiło uczestniczyć w przedsięwzięciu, które łączy ludzi w idei twórczej konfrontacji własnych pomysłów i umiejętności – tak bliskiej Centrum które stawia sobie za cel ułatwianie ludziom komunikowanie się na całym świecie.

W XVI edycji konkursu, która odbyła się 24 marca 2012 roku, do walki o tytuł Kolekcji Roku, statuetkę szkoły i oraz inne prestiżowe nagrody stanęło blisko 50 młodych projektantów. Wielką zwyciężczynią okazała się Anna Walicka za Kolekcję Roku i Kolekcję Mediów pn. „N-Hill”.

Stroje, panujące mody, obowiązujące w ubiorze zwyczaje stanowią nieodłączny element kultury osobistej, ale i narodowej. Również podczas pierwszych spotkań z obcokrajowcami, to na co najpierw zwracamy uwagę, chociaż czasem zupełnie bezwiednie, to kwestia stroju i w jaki sposób różnimy się w tej kwestii pomiędzy sobą.

Zobacz galerię zdjęć

Kontakt

Centrum Kształcenia Językowego

"The Point"
ul. Monte Cassino 6/65
30-337 Kraków