Polski Angielski Niemiecki Rosyjski
"We must not cease from exploration. And the end of all our exploring will be to arrive where we began and to know the place for the first time. "
T. S. Eliot
15 sierpnia 2012
Pierwszy etap realizacji projektu "The Point Русский"

The Point Русский – to kolejny po The Point English i The Point Deutsch (ISBN: 89014) duży autorski projekt edukacyjny Centrum Kształcenia Językowego The Point. Przygotowania do realizacji projektu rozpoczęły się w 2011 roku. Przedsięwzięcie zasadza się w realiach współczesnego języka rosyjskiego i opiera na bogactwie współczesnej kultury – dla słuchaczy kursów językowych The Point pozostających niemal na wyciągnięcie ręki, dzięki uczestnictwu w projekcie rosyjskojęzycznej młodzieży pracującej i studentów. Poziomy zaawansowania i treści przygotowywanych w ramach projektu materiałów dydaktycznych, a także kryteria egzaminacyjne zgodne są z Europejskim Systemem Opisu Kształcenia Językowego.

Mamy za sobą pierwszy z trzech etapów realizowanych w Polsce nagrań dźwiękowych i zdjęć do materiałów w wersjach: rosyjsko-polskiej, rosyjsko-angielskiej i rosyjsko-niemieckiej, trwający od 25 lipca do 5 sierpnia (materiały dla słuchaczy kursów: 1.1, 2.1, 3.1 – A1 – B1).

Drugi etap odbędzie się w pierwszej połowie lutego 2013 roku (materiały dla słuchaczy kursów: 2.2, 3.2, 4.1 – A1 - B2). Trzeci etap zrealizowany zostanie w połowie lipca 2013 roku (materiały dla słuchaczy kursów: 4.2, 5.1, 5.2 – B2 – C1).

Uczestnikami projektu są pracownicy naukowi i studenci: Rosyjskiej Akademii Sztuki Teatralnej w Moskwie (GITIS), Państwowego Uniwersytetu Pedagogicznego w Twerze i Rosyjskiego Państwowego Uniwersytetu Pedagogicznego im. A. Hercena w Sankt-Petersburgu.

Zespół redakcyjny The Point Русский tworzy blisko 30 osób z Rosji, Ukrainy, Białorusi, Polski, USA, Brazylii, Japonii i Chin.

Koordynatorem projektu jest szef sekcji rosyjskiej The Point – Dariusz Gancarz, producentem i wydawcą – dyrektor programowy The Point – Dariusz Kwietniowski. Bogaty materiał zdjęciowy i filmowy powstał pod kierunkiem artysty-fotografika - Marka Jana Karasia.

Nagrania dźwiękowe zrealizowane zostały w studiu S-4 Radia Kraków.

Nieocenioną pomoc w realizacji pierwszego etapu projektu The Point Русский okazały instytucje naukowe, kulturalne i placówki dyplomatyczne. Ich pełny wykaz podamy na stronach redakcyjnych The Point Русский.

Już wkrótce pierwsi słuchacze The Point Русский zanurzą się w brzmieniu współczesnego języka rosyjskiego. Zapraszamy do udziału w programie językowym – kursie języka rosyjskiego The Point.

ZDJĘCIA