Polski Niemiecki Rosyjski
"I have never let my schooling interfere with my education."
Mark Twain
15 sierpnia 2012
Pierwszy etap realizacji projektu "The Point Русский"

The Point Русский – to kolejny po The Point English i The Point Deutsch (ISBN: 89014) duży autorski projekt edukacyjny Centrum Kształcenia Językowego The Point. Przygotowania do realizacji projektu rozpoczęły się w 2011 roku. Przedsięwzięcie zasadza się w realiach współczesnego języka rosyjskiego i opiera na bogactwie współczesnej kultury – dla słuchaczy kursów językowych The Point pozostających niemal na wyciągnięcie ręki, dzięki uczestnictwu w projekcie rosyjskojęzycznej młodzieży pracującej i studentów. Poziomy zaawansowania i treści przygotowywanych w ramach projektu materiałów dydaktycznych, a także kryteria egzaminacyjne zgodne są z Europejskim Systemem Opisu Kształcenia Językowego.

Mamy za sobą pierwszy z trzech etapów realizowanych w Polsce nagrań dźwiękowych i zdjęć do materiałów w wersjach: rosyjsko-polskiej, rosyjsko-angielskiej i rosyjsko-niemieckiej, trwający od 25 lipca do 5 sierpnia (materiały dla słuchaczy kursów: 1.1, 2.1, 3.1 – A1 – B1).

Drugi etap odbędzie się w pierwszej połowie lutego 2013 roku (materiały dla słuchaczy kursów: 2.2, 3.2, 4.1 – A1 - B2). Trzeci etap zrealizowany zostanie w połowie lipca 2013 roku (materiały dla słuchaczy kursów: 4.2, 5.1, 5.2 – B2 – C1).

Uczestnikami projektu są pracownicy naukowi i studenci: Rosyjskiej Akademii Sztuki Teatralnej w Moskwie (GITIS), Państwowego Uniwersytetu Pedagogicznego w Twerze i Rosyjskiego Państwowego Uniwersytetu Pedagogicznego im. A. Hercena w Sankt-Petersburgu.

Zespół redakcyjny The Point Русский tworzy blisko 30 osób z Rosji, Ukrainy, Białorusi, Polski, USA, Brazylii, Japonii i Chin.

Koordynatorem projektu jest szef sekcji rosyjskiej The Point – Dariusz Gancarz, producentem i wydawcą – dyrektor programowy The Point – Dariusz Kwietniowski. Bogaty materiał zdjęciowy i filmowy powstał pod kierunkiem artysty-fotografika - Marka Jana Karasia.

Nagrania dźwiękowe zrealizowane zostały w studiu S-4 Radia Kraków.

Nieocenioną pomoc w realizacji pierwszego etapu projektu The Point Русский okazały instytucje naukowe, kulturalne i placówki dyplomatyczne. Ich pełny wykaz podamy na stronach redakcyjnych The Point Русский.

Już wkrótce pierwsi słuchacze The Point Русский zanurzą się w brzmieniu współczesnego języka rosyjskiego. Zapraszamy do udziału w programie językowym – kursie języka rosyjskiego The Point.

ZDJĘCIA