Polski Angielski Niemiecki Rosyjski
"A foreign swearword is practically inoffensive except to the person who has learned it early in life and knows its social limits."
Paul Theroux
22 czerwca 2015
Konkurs "The Point Open 2014/2015" - rozstrzygnięty!

20 czerwca 2015 roku w naszej krakowskiej siedzibie odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu Językowego "The Point Open 2014/2015". W wyniku przeprowadzonych egzaminów pisemnych i ustnych wyłoniliśmy główną laureatkę i przyznaliśmy nagrody specjalne. Zdobywczyni I miejsca wyjedzie na dwa tygodnie do szkoły językowej w Cambridge, a wszystkie finalistki otrzymały semestralne kursy językowe "The Point".

Poziom przygotowania zaprezentowany przez każdą z uczestniczek etapu centralnego konkursu był naprawdę wysoki, a o zajętych miejscach decydowały nierzadko pojedyncze punkty.Choć, ze względu na wysoki, wyrównany poziom, nie było to łatwe, udało nam się wyłonić główną laureatkę konkursu. Została nią uczennica II LO w Dębicy, Joanna Stanek, która niezależnie od bardzo dobrego wyniku części pisemnej, zaimponowała komisji konkursowej doskonałym rozeznaniem w meandrach polityki międzynarodowej oraz swoją gotowością do budowania porozumienia między odmiennymi społecznościami.

Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem postawy zaprezentowanej przez uczestniczki etapu centralnego. Każdej z nich serdecznie gratulujemy wytrwałości i czekamy na kolejne sukcesy.

 

Pełna klasyfikacja finału konkursu:

1. Joanna Stanek, II LO w Dębicy

2. Aleksandra Postrach, IX LO w Częstochowie

3. Oliwia Woźnica, I LO w Szczecinku

4. Agnieszka Wójciga, Prywatne LO w Katowicach

5. Zuzanna Mazur, II LO w Olsztynie

6. Agata Grzanka, I LO w Cieszynie

7. Michalina Cyran, VII LO w Suwałkach

W uzupełnieniu informacji o rozstrzygnięciach konkursu, pragniemy pogratulować wszystkim jego 1582 uczestnikom oraz życzyć im dalszych sukcesów!

Pełna fotorelacja z konkursu dostępna na naszej stronie facebook’owej: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.664223383711603.1073741872.278555938945018&type=3

ZDJĘCIA