Polski Angielski Niemiecki Rosyjski
"I love argument, I love debate. I don't expect anyone just to sit there and agree with me, that's not their job."
Margaret Thatcher
22 czerwca 2015
Konkurs "The Point Open 2014/2015" - rozstrzygnięty!

20 czerwca 2015 roku w naszej krakowskiej siedzibie odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu Językowego "The Point Open 2014/2015". W wyniku przeprowadzonych egzaminów pisemnych i ustnych wyłoniliśmy główną laureatkę i przyznaliśmy nagrody specjalne. Zdobywczyni I miejsca wyjedzie na dwa tygodnie do szkoły językowej w Cambridge, a wszystkie finalistki otrzymały semestralne kursy językowe "The Point".

Poziom przygotowania zaprezentowany przez każdą z uczestniczek etapu centralnego konkursu był naprawdę wysoki, a o zajętych miejscach decydowały nierzadko pojedyncze punkty.Choć, ze względu na wysoki, wyrównany poziom, nie było to łatwe, udało nam się wyłonić główną laureatkę konkursu. Została nią uczennica II LO w Dębicy, Joanna Stanek, która niezależnie od bardzo dobrego wyniku części pisemnej, zaimponowała komisji konkursowej doskonałym rozeznaniem w meandrach polityki międzynarodowej oraz swoją gotowością do budowania porozumienia między odmiennymi społecznościami.

Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem postawy zaprezentowanej przez uczestniczki etapu centralnego. Każdej z nich serdecznie gratulujemy wytrwałości i czekamy na kolejne sukcesy.

 

Pełna klasyfikacja finału konkursu:

1. Joanna Stanek, II LO w Dębicy

2. Aleksandra Postrach, IX LO w Częstochowie

3. Oliwia Woźnica, I LO w Szczecinku

4. Agnieszka Wójciga, Prywatne LO w Katowicach

5. Zuzanna Mazur, II LO w Olsztynie

6. Agata Grzanka, I LO w Cieszynie

7. Michalina Cyran, VII LO w Suwałkach

W uzupełnieniu informacji o rozstrzygnięciach konkursu, pragniemy pogratulować wszystkim jego 1582 uczestnikom oraz życzyć im dalszych sukcesów!

Pełna fotorelacja z konkursu dostępna na naszej stronie facebook’owej: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.664223383711603.1073741872.278555938945018&type=3

ZDJĘCIA