Polski Angielski Niemiecki Rosyjski
"A foreign swearword is practically inoffensive except to the person who has learned it early in life and knows its social limits."
Paul Theroux
Absolwenci

Absolwenci

Wśród 25 tysięcy absolwentów The Point jest już ponad 15 tysięcy słuchaczy, którzy wzięli udział w indywidualnych programach językowych, realizowanych w oparciu o autorskie materiały nauczania ”The Point English” i ”The Point Deutsch”. Uczestnicy kursów na poziomach 1, 2 i 3 uzyskali certyfikaty A1 - B1 i rzetelne przygotowanie do matury podstawowej. Najbardziej zaawansowani ukończyli poziomy 4 lub 5, uzyskując certyfikaty B2 i C1, i świetne przygotowanie do matury rozszerzonej.

Każdy z naszych absolwentów, zapytany o efekty nauki, zwraca uwagę na zdobytą łatwość w komunikowaniu się z obcokrajowcami – zarówno w mowie, jak w piśmie. Słuchacze The Point podkreślają fakt pozbycia się lęku przed mówieniem w języku obcym. Absolwenci poziomów 4 i 5 potrafią skutecznie przekonywać do własnych racji: umieją słuchać rozmówców i trafnie argumentować.

Znakomita większość naszych absolwentów to ludzie młodzi: studiujący, podejmujący pierwszą pracę, nawiązujący kontakty w środowisku akademickim i zawodowym. Niektórzy przyznają się do rozwijanych kontaktów towarzyskich z obcokrajowcami.

Jacy byli nasi absolwenci w chwili podjęcia nauki w The Point?

Pierwotnie, kandydaci (najczęściej gimnazjaliści i licealiści) chcieli nauczyć się języka obcego, ale jednocześnie nie brakowało im obaw: czy sobie poradzą, czy naprawdę można dobrze nauczyć się języka nie wychodząc z domu, co będzie jeśli pojawi się awaria internetu, itd.? Rozwiązanie tych i podobnych „problemów” przyszło wraz z zaangażowaniem się w naukę. Konsekwentnie wykonując ćwiczenia, korzystając z cyklicznych konsultacji merytorycznych, zdając kolejne egzaminy – dotarli do końca uzgodnionego programu The Point. Nauczyli się języka obcego, udoskonalili umiejętność efektywnego wykorzystania czasu i uwierzyli we własne możliwości.