Polski Angielski Niemiecki Rosyjski
"Education is simply the soul of a society as it passes from one generation to another."
G. K. Chesterton
Absolwenci

Absolwenci

Wśród 25 tysięcy absolwentów The Point jest już ponad 15 tysięcy słuchaczy, którzy wzięli udział w indywidualnych programach językowych, realizowanych w oparciu o autorskie materiały nauczania ”The Point English” i ”The Point Deutsch”. Uczestnicy kursów na poziomach 1, 2 i 3 uzyskali certyfikaty A1 - B1 i rzetelne przygotowanie do matury podstawowej. Najbardziej zaawansowani ukończyli poziomy 4 lub 5, uzyskując certyfikaty B2 i C1, i świetne przygotowanie do matury rozszerzonej.

Każdy z naszych absolwentów, zapytany o efekty nauki, zwraca uwagę na zdobytą łatwość w komunikowaniu się z obcokrajowcami – zarówno w mowie, jak w piśmie. Słuchacze The Point podkreślają fakt pozbycia się lęku przed mówieniem w języku obcym. Absolwenci poziomów 4 i 5 potrafią skutecznie przekonywać do własnych racji: umieją słuchać rozmówców i trafnie argumentować.

Znakomita większość naszych absolwentów to ludzie młodzi: studiujący, podejmujący pierwszą pracę, nawiązujący kontakty w środowisku akademickim i zawodowym. Niektórzy przyznają się do rozwijanych kontaktów towarzyskich z obcokrajowcami.

Jacy byli nasi absolwenci w chwili podjęcia nauki w The Point?

Pierwotnie, kandydaci (najczęściej gimnazjaliści i licealiści) chcieli nauczyć się języka obcego, ale jednocześnie nie brakowało im obaw: czy sobie poradzą, czy naprawdę można dobrze nauczyć się języka nie wychodząc z domu, co będzie jeśli pojawi się awaria internetu, itd.? Rozwiązanie tych i podobnych „problemów” przyszło wraz z zaangażowaniem się w naukę. Konsekwentnie wykonując ćwiczenia, korzystając z cyklicznych konsultacji merytorycznych, zdając kolejne egzaminy – dotarli do końca uzgodnionego programu The Point. Nauczyli się języka obcego, udoskonalili umiejętność efektywnego wykorzystania czasu i uwierzyli we własne możliwości.